Dlhoročná tradícia výroby vína

Pri kompletnej rekonštrukcii zámku v Belej a v súlade s tradíciou rodiny Ullmanovcov sa majiteľka grófka Ilona von Krockow spolu s renomovaným nemeckým vinárom a rodinným priateľom Egonom Müllerom rozhodli založiť nové vinárstvo. Zrekonštruovali pivnice a zamestnali známeho a uznávaného miestneho vinára Miroslava Petrecha. Vinárstvo bolo založené v roku 2000. 300 ročná pivnica bola kompletne zrekonštruovaná a vybavená úplne novými technológiami ako aj novým skladom.

Celosvetovo uznávané

Vína Château Belá patria medzi najobľúbenejšie v regióne. Podávajú ich tiež v niektorých popredných reštauráciách v New Yorku, Tokiu, Londýne, Paríži a Viedni. Vína Château Belá sú dokonalým doplnkom do vašej zbierky.

Objavte

NAŠE VÍNA

Všetky vína z našej ponuky vám radi predstavíme počas vašej návštevy v Château Béla. Víno si môžete objednať aj online cez náš e-shop.

Zoznámte sa
s tvorcami

Miroslav Petrech

Vplyv Miroslava Petrecha na vína a vinárstvo je veľký. Stará sa o to, aby sa jeho vína vyrábali bez zbytočných zásahov. Do Château Belá nastúpil ako enológ. Od roku 2001 sa špecializuje na výrobu najkvalitnejšieho rizlingu a cabernetu sauvignon. Miroslav Petrech pôsobí vo vinohradníctve a vinárstve viac ako 50 rokov.

Egon Müller

Tiež známy ako "Kráľ rizlingu", je uznávaný vinár z údolia Sárska a patrí do šiestej generácie rodinného vinárstva. Egon Müller a vlastní jednu z najkrajších viníc v Nemecku a jeho biele víno patrí k najdrahším na svete. Spolu s Miroslavom Petrechom vyrába vína Château Belá a pomáha Slovenskému rizlingu získať pozornosť na celosvetovej úrovni.

Historická vínna pivnica v srdci kaštieľa

300-ročná pivnica prešla kompletnou rekonštrukciou. Vybavili sme ju novými technológiami a novým skladom. Vínna pivnica Château Belá ponúka milovníkom vína možnosť ochutnať výber ocenených vín (Veltlín zelený, ​​Rizling vlašský, Breslava, Rulandské šedé, Cabernet Sauvignon Rose, Cabernet Sauvignon a Alibernet). Pivnica sa nachádza pod kaštieľom a nie je bežne prístupná verejnosti. Ak sa však rozhodnete vyskúšať degustáciu vín s Miroslavom Petrechom, degustácia sa uskutoční v týchto jedinečných historických priestoroch.