Krajina je naozaj tým najlepším umením

- Andy Warhol

Prostredie, v ktorom sa hotel nachádza, je nevyhnutnou súčasťou našej existencie, nášho prístupu k službám a produktom, ktoré ponúkame. Našou prioritou je byť vo všetkom autentickí, aby naši hostia mohli zažiť skutočný zážitok, ktorý spája všetkých 5 zmyslov. Príroda, ktorá nás obklopuje, dopĺňa tento zámer.

Príroda & prostredie

Oblasť Château Béla sa vyznačuje rozľahlými nížinami a nádhernou zeleňou, ktorá siaha až kam oko dovidí. Neďaleko sa rozprestierajú Parížske močiare s rozlohou takmer 200 hektárov - najväčšie trstinové močiare na Slovensku. Bohatstvo fauny a flóry naznačuje vysokú úrodnosť okolitej pôdy. Plody tejto krajiny nájdete vo väčšine našich jedál.

Park

Zelená plocha areálu s okolitým lesom, na ktorom sa zámok nachádza, má rozlohu až 30 hektárov. V súčasnosti je intenzívne udržiavaných 3,6 hektára. Tento autentický park navrhol anglický záhradný architekt pred 20 rokmi. Dominujú v ňom ruže, buxus, gaštany, hortenzie a levanduľa.

V zámockom parku dnes nájdete viac ako 3000 stoniek rôznych druhov ruží. Jeho súčasťou sú aj 2 vinohrady, staré ovocné stromy a kvetinová záhrada.

Vyskúšajte piknik v parku

Gastronómia & príroda

Všetky jedlá, ktoré môžu naši hostia počas pobytu ochutnať, pochádzajú priamo z okolitej prírody. Čerstvé, poctivé mäso nakupujeme výhradne od lokálnych dodávateľov. K vynikajúcej chuti našich jedál prispievajú okrem zručnosti nášho šéfkuchára aj bylinky a zelenina z vlastnej záhradky. Na tanieri nájdete vždy čerstvé a voňavé suroviny, ktoré vykúzlia skutočný gurmánsky zážitok.

Objavte reštauráciu Baldacci

Vinice

Pri kaštieli v obciach Mužla a Belá sa nachádzajú naše vinohrady, ktoré kvitnú pod starostlivým dohľadom enológa Miroslava Petrecha. Tu sa pestujú naše viniče, z ktorých vyrábame vína, oceňované na Slovensku aj v zahraničí. Vína si môžete objednať aj v našom e-shope.

Nakúpiť vína

Ružová a bylinková záhrada

Objavte našu krásnu záhradu, ktorá kvitne v každom ročnom období. Prejdite sa voňavými sadmi a nasajte atmosféru ako z toskánskeho vidieka.

Objaviť záhradu